פסטיבל היין בירושלים – פעילויות, תאריכים ועלות

ירושלים עדיין לא נמצאת בראש מפת היין העולמית, אך כבודה במקומה מונח.

לעיר יש עבר מפואר בעולם היינות, וללא ספק עתיד מבשר טובות.

יש חוקרי זני ענבים, הטוענים שמקור שמו של זן הענבים שרדונה, הוא במילים העבריות שער אדוני, ושמקור הענב הוא ממורדות הרי ירושלים.

במסגרת פסטיבל היין בירושלים יגיעו אל מתחם התחנה נציגים מיקבים מכל הארץ והעולם. מאמר זה יציג פרטים נוספים.

כמה יעלה האירוע ומתי הוא יתקיים?

התאריך הצפוי של האירוע היה ה-1 ביולי 2020, במתחם התחנה בירושלים.

מתחם התחנה הוא המקום המושלם לארח אירועים מסוג זה. מדובר בפארק גדול ומוארך, אשר מאפשר פריסה של המוני עמדות ותחנות ליקבים השונים אשר יגיעו אל האירוע.

עקב העלייה מחדש של מקרי הקורונה בישראל, תאריך האירוע נדחה למועד לא ידוע. מבחינת מחיר הכניסה, המחיר עבור סטודנטים וחיילים הוא צנוע ביותר, ועומד על 55 שקלים.

עבור כרטיס רגיל, תאלצו לשלם 70 שקלים. מחיר הכניסה מקנה גישה לכל הדוכנים השונים שייקחו חלק באירוע, וכמובן אפשרות ליום שלם של טעימות יין מכל הסוגים והמינים.

האם באירוע יהיו דוכנים נוספים מלבד דוכני יין?

מארגני אירועי יין, תופסים את היין כמייצג את החיים הטובים, אך לא כמרכיב בלעדי שלהם.

מטרת הפסטיבל היא להכיר לציבור הישראלי את המגוון העצום והמשובח של יקבים פעילים בישראל, המציעים יינות מסורתיים באיכות מעולה, כמו גם שילובי זנים וצורות יישון ייחודיות. מעבר לדוכני היין, בפסטיבל יהיו פרוסים גם חנויות ודוכני סיגרים. הסיגרים, אשר חלקם הגיעו לישראל ממדינות דרום אמריקה, הם בעיני רבים המקבילה של היין בעולם הטבק.

עישון סיגרים הוא פעילות חברתית לשעות הפנאי. לכל סיגר יש טעם מובהק, אשר נובע מסוג הטבק בו ומתנאי הגידול הייחודיים, כולל הרכב האדמה, תנאי אקלים ועוד.

נוסף על דוכני הסיגרים, במסגרת הפסטיבל יהיו פזורים גם דוכני גבינות משובחות, פרי הגבנים והמחלבות הישראליות הקטנות והגדולות. תוכלו באירוע אחד לשלב בחירה בבקבוק יין מעולה, יחד עם סיגר וגבינה שיחמיאו לו וישפרו את טעמו אפילו יותר.

מה מייחד ביקור בדוכן של יקב במסגרת פסטיבל היין?

ביקור בדוכן יין במסגרת פסטיבל היין, הוא חוויה שונה לחלוטין מביקור ביקב.

כאשר נכנסים אל יקב, מקבלים חשיפה מלאה לתנאי הייצור של היין, ויכולים לטעום ממגוון הבקבוקים אשר מייצר היקב הספציפי בו ביקרתם. פסטיבל היין בירושלים מציע חוויה שונה לחלוטין.

כאשר אתם טועמים יין אהוב עליכם במסגרת הפסטיבל, בין אם מדובר על קברנה סוביניון או שרדונה, אתם יכולים לעבור מספר דוכנים ולבחור את הייצרן האהוב עליכם ביותר. המעבר בין הדוכנים השונים, מאפשר חשיפה ליקבים קטנים ופחות מוכרים, אשר לעיתים קרובות דווקא הם המקומות בהם תוכלו למצוא את היינות האיכותיים והטעימים ביותר.

 

 

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

5 קסמים שילדים אוהבים
תרבות
5 קסמים שילדים אוהבים

עולמו של ילד הוא הרבה יותר רחב ודמיוני ממה שאנחנו חושבים או זוכרים. אם יש משהו כיף שיהיה לנו, וגם לילד שלכם הוא "אס בשרוול".

לכתבה »
תרבות
סיור תרבות וגוספל בהארלם

בעת ביקור בארה"ב אין כל ספק כי אחד מהאטרקציות התיירותיות הטובות ביותר היא סיור תרבות וגוספל בשכונת הארלם. מדוע מדובר באטרקציה חובה ומה הסיור כולל?

לכתבה »