מה לומדים בסדנת מנהיגות?

סדנת מנהיגות הפכה להיות פעילות רווחת עבור ילדים ובני נוער ברחבי הארץ. אנחנו רוצים שהילדים שלנו, דור העתיד, יהיו אנשים עצמאיים, שיוכלו לחשוב באופן ביקורתי, וגם ידעו כיצד לרתום לצידם חברים נוספים לפרויקט שלהם. סדנת מנהיגות נותנת לילדים כלים, במיוחד לילדים שעשויים להיראות קצת ביישנים או נחבאים אל הכלים. גם למי שאין כריזמה סוחפת באופן טבעי, יש את היכולת להיות מוביל בקרב החברה שלו.

 

למי הסדנא מתאימה?

סדנת מנהיגות מתאימה לילדים ונוער שלומדים בכיתה ד' ומעלה. הסדנא מתאימה לכיתות בבתי ספר רגל או בתי ספר מיוחדים, ומתאימה גם לתנועות נוער שונות כמו הצופים, השומר הצעיר, הנוער העובד והלומד ועוד.

האם הסדנא מכינה לצבא?

אמנם כאשר מדובר על ילדים בכיתה ד', לא נהוג לחשוב על הצבא, ואכן סדנאות לילדים בגילאים האלה אינן מכוונת לקראת הגיוס והשירות הצבאי. עם זאת, אנחנו יודעים שבישראל המציאות הביטחונית היא מורכבת, ואנחנו גם חושבים על העתיד.

סדנאות מנהיגות הן הפתח של הילדים אל עולם הפיקוד, ומקנות את השורשים לתכונות החשובות במיוחד להובלה בצבא ההגנה לישראל. בצבא, בגיבושים ליחידות מיוחדות ובימי מיון ליחידות טכנולוגיות, מחפשים לרוב את הנערים שיודעים לקחת מנהיגות ולתפוס את הפיקוד על קבוצת החיילים.

 

האם הסדנא תורמת להישגים בלימודים?

הסדנא לא מכוונת לצורך ההצלחה בלימודים מבחינת ציונים, אבל היא בהחלט יכולה להקנות לתלמידים כלים חשובים להצלחה בלימודים על ידי מתן משימות מאתגרות שמצריכות מהתלמידים לתכנן את פעילותם לטווח הארוך ולחשוב באופן אסטרטגי.

אחד הקשיים של תלמידים, הן בבית הספר והן באוניברסיטה, היא לתכנן את שעות הלימוד שלהם והכנת המטלות להגשה בלימודים. סדנת מנהיגות מאפשרת לתלמיד להתנסות בחשיבה לטווח הארוך וניהול הזמן באופן תקין, כמו גם לשתף פעולה עם החברים לספסל הלימודים.

מה נדרש ממי שמזמין את הסדנא?

הגורם שמזמין את הסדנא, בין אם מדובר על בית ספר, תנועת נוער, מתנ"ס שנמצא בסמכות העירייה או הרשות המקומית ועוד, צריך לדאוג אך ורק למקום שבו הפעילות תוכל להתקיים לאורך שעתיים. כל הציוד מסופק על ידי החברה שמעבירה את הסדנאות, כמו גם המדריכים עצמם שמעבירים את הפעילויות.

זה הפלוס הגדול של סדנאות, שנותנת ערך מוסף בלי להקשות על הצוות החינוכי ועל הגורם שמזמין את הסדנא. עם זאת, כדאי לדבר על התלמידים או החניכים על הסדנא לאחר הסיום, כדי לתווך אותה וליצוק אליה עוד משמעות.

 

סדנת מנהיגות בעץ

סוג אחד של סדנת מנהיגות זה סדנת מנהיגות בעץ. במסגרת הסדנא התלמידים מקבלים כל מיני חידות שכדי לפתור אותן צריך לחשוב מחוץ לקופסא בדרכים יצירתיות. מעבר לכך שתלמידים רבים נהנים לשחק בעץ, מדובר על חומר גלם מעולה שיכול לשמש אותנו למגוון רחב של משימות מעוררות חשיבה.

מה לומדים בסדנת מנהיגות?

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

קונספט יין
כללי
איך למקסם את ההנאה מפסטיבל יין?

פסטיבלי יין מציעים הזדמנות מעולה לחקור את הטעמים העשירים והמגוונים של יינות מכרמים מקומיים ובינלאומיים. הם חגיגה של יין וחוויה הכוללת מוזיקה‚ אוכל ותרבות. אירועים

לכתבה »