מה הסיכוים שלך להוציא ויזה לקנדה

ויזה לקנדה נדרשת מכל מי שנכנס לקנדה בכניסה אווירית, ויזה היא מילה מפחידה ונדמה שהיא בלתי מושגת ושהטיול המדומיין שלכם לקנדה לא יכול לקרות.

כל זה לא נכון המשיכו לקרוא לעוד פרטים אודות הוצאת ויזה לקנדה…

 

איזה ויזה צריך להוציא?

ויזה לקנדה בשונה מויזה לארצות הברית נקראת  eTA  – אישור נסיעות אלקטרוני הנדרש מאזרחי מדינות מסוימות כמו ישראל ועוד רבות אחרות המבקשים להכנס למדינה בדרכים אוויריות. את האישור הנ"ל יש להחזיר לכל מטרת נסיעה – חופשה, עסקים או ביקור בני משפחה.
גם קטינים חייבים בהחזקת אישור כזה, היחידים שעומדים בפטור מאישור זה הם מי שנוסעים ללמוד או לעבוד בקנדה ואז ידרשו באישורים אחרים כמו ויזת עבודה או ויזת סטודנט.

 

למה צריך eTA  ?

אישור זה מהווה אישור למבקרים ללא ויזה (אזרחות קנדית). הוא מאפשר לקנדה לוודא שהנכנסים אליה כשירים לכניסה ולא יהוו אף בעיה בשטחה. את האישור מבקשים עוד לראות בצ'ק אין בעלייה לטיסה מכל ארץ בה ממריאים ולמי שלא יהיה לא יוכל לעלות על הטיסה.

 

איך מגישים בקשה?

ניתן להגיש בקשה בטופס מקוון באתר אינטרנט – התהליך עצמו הוא פשוט בכמה דקות בלבד, הרוב המכריע של המבקשים יקבלו את מכתב האישור שלהם תוך זמן קצר אך הרשויות הקנדיות שומרות לעצמן את הזכות לתת תשובה עד 72 שעות מזמן הגשת הבקשה. האישור האו אלקטרוני ולכן אין צורך להדפיס אישורים פיזיים של הבקשה, הרשויות הקנדיות יוכלו לאתר את האישור באמצעות הדרכון בלבד.

 

מה תוקפו של האישור?

האישור האלקטרוני תקף לחמש שנים לאחר הוצאתו או לחלופין אם תוקף הדרכון יפוג לפני כן אישור ה eTA יפוג איתו. ניתן להשתמש באישור כמה פעמים שצריך במהלך התוקף שלו אך כל ביקור בקנדה יהיה עד שישה חודשים.
דמי הבקשה עולים 49 פאונד למבקש.

 

מה הדרישות לקבלת אישור ה – eTA

  • החזקה במסמך נסיעות – דרכון בתוקף.
  • מצב בריאותי טוב.
  • ללא הרשעות פליליות או בתחום ההגירה.
  • הוכחה של קשר קיים לארץ המולדת כמו עבודה, משפחה, נכסים – על מנת להוכיח שאין בכוונתך להשאר בקנדה.
  • החזקה במספיק כסף בעובר ושב למען שהותך במדינה על פי אופציית האירוח לבחירתך.

 

זה מבלבל, צריך ויזה או אישור?

המילים האלו יכולות לבלבל אותנו. ויזה היא מילה שמוכרת לנו במובן של ויזה לארצות הברית שעליה יש לעבוד רבות ולקוות לקבלה. ה"ויזה" לקנדה היא שונה וכולתת רק את האישור שפירטנו עליו רבות. בהגעתכם לקנדה תציגו את האישור eTA  לקצינים בביקורת הגבולות ו"שכענו" אותם שבכוונתכם לעזוב את קנדה לאחר הטיול ולא להישאר להגירה, באותו הרגע קצין הביקורת ינפיק את הויזה לשהותכם.

 

לסיכום

האישור לא מהווה בעיה עבור רוב הנוסעים, מלאו אותו, קבעו כרטיס וטוסו לבלות!

חותמת

 

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

מקומות לסנפלינג
מידע והמלצות לתייר
7 מקומות מומלצים לגלישת סנפלינג

ישראל ידועה לא רק בזכות ציוני הדרך ההיסטוריים והתרבותיים שלה, אלא גם בזכות נופיה הטבעיים המדהימים. הרפתקה מרגשת אחת שחובבי טבע יכולים לצאת אליה היא

לכתבה »
מערה
מידע והמלצות לתייר
איך בוחרים יקב לסיור?

בחירה של יקב למטרת סיור צריכה להתבצע תוך יישום של שלבים מאוד מסוימים. שכן, שלבים אלו צפויים להביא לבחירה נכונה שמתאימה לכל הנוכחים בסיור. יצאנו

לכתבה »