יש לכם עסק בתחום המסעדנות? כדאי שתכללו אותו בהסכם הממון

בעל מסעדה מוכרת שנמצא בהליכי גירושין חשף בימים האחרונים ברשתות החברתיות את הקושי שהוא חווה לאורך ההליך. לדבריו, הוא מצטער על כך שלא הכיר במסמך החשוב (הסכם ממון) טרם הנישואין. בצעד חריג ואמיץ הוא משתף את העוקבים בכל הנוגע לגירושין המורכבים שהוא עובר בימים אלו ממש, כדי להעלות את המודעות לחתימה על הסכם ממון. החלטנו לקחת חלק בעניין זה ולהעלות מדריך שיסביר את הנושא באופן מעמיק. הישארו כאן ותגלו למה אתם צריכים לכלול את העסק הקולינרי בסכם הממון בהקדם האפשרי. 

 

בואו נבין תחילה מהו הסכם ממון

נציין בקצרה שהסכם הממון הוא מסמך משפטי שנחתם בין שני הצדדים תוך ליווי משפטי שניתן על ידי עורך דין. מומלץ לחתום על ההסכם טרם הנישואין, אך ניתן לעשות זאת גם לאחר החתונה, במידה ובני הזוג מסכימים לעשות זאת. בהסכם הממון מופיעים פרטים חיוניים שיאפשרו לבני הזוג לחלוק את הנכסים שלהם במידה והם ייפרדו בהמשך. ניתן לכלול בהסכם את החלוקה של הבית המשותף, רכבים, חובות, עסקים ועוד.

הסכם ממון

אלה הסיבות שיגרמו לכם להוסיף את העסק בהסכם

סביר להניח שבסיום פסקה זו אתם תפנו לקבלת ייעוץ מצד עורך דין הסכם ממון, משום שתבינו שההסכם מאפשר לקבל בתור התחלה בהירות בכל הנוגע לתנאים הפיננסיים המשותפים. שכן, החתימה על ההסכם תוביל לחלוקה ברורה של ההשקעות, ההלוואות והרווחים שנוגעים לעסק. לצד זאת, תוכלו להיות בטוחים בכך שיש לכם אסטרטגיה נכונה לטיפול בכספי העסק, במידה וזה יהיה בתהליכי פירוק. כך שניתן יהיה להגן על הצדדים שמעורבים בהליך.

 

החלטתם לחתום על הסכם ממון? כדאי שתעשו זאת מול עורך דין מנוסה

אין צורך להסביר בהרחבה אודות החשיבות של חתימה על הסכם ממון. שכן, בשלב זה אתם יודעים שמדובר בהסכם שאתם חייבים להחזיק ברגעים אלו ממש. בחרנו להתעכב על נושא חשוב אחר שאולי לא חשבתם עליו – חתימה מול עורך דין שיש לו ניסיון בהסכמי ממון שנחתמו על ידי זוגות שיש להם עסק בתחום המסעדנות. פנייה לעורך דין שכזה תקנה לכם ביטחון רב, מכיוון שהוא יציג בפניכם את כל הנושאים החשובים שצריכים להופיע במסמך המשפטי.

 

כך תגיעו לעורך דין בעל ניסיון קודם בתחום

יש לא מעט עורכי דין שמעניקים סיוע משפטי בכל הנוגע לחתימה על הסכם ממון, אך מעטים הם אלה שיש להם ניסיון בחתימה על הסכמים מתחום המסעדנות. נמליץ לכם לפנות לעורך דין מומלץ תוך קריאת חוות דעת שנכתבו אודותיו בפורומים של בעלי עסקים, משום שכך תוכלו לגלות את הניסיון שלו בתחום זה.

 

השורה התחתונה

בעלי עסקים מתחום המסעדנות שמתכננים להינשא בקרוב (או שהתחתנו בעבר מבלי לחתום על ההסכם) צריכים לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין מומלץ שיחתום עמם על הסכם ממון מסודר, כדי שהם יוכלו לנהל את העסק בביטחון.

עסקי מסעדות

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

קונספט יין
כללי
איך למקסם את ההנאה מפסטיבל יין?

פסטיבלי יין מציעים הזדמנות מעולה לחקור את הטעמים העשירים והמגוונים של יינות מכרמים מקומיים ובינלאומיים. הם חגיגה של יין וחוויה הכוללת מוזיקה‚ אוכל ותרבות. אירועים

לכתבה »