האיחוד עם האיחוד

מה לא נכתב על הנופש הפופולארי ביותר בקרב ישראלים מזה שנתיים? מחירי הטיסות אתם מכירים, על אטרקציות כבר שמעתם, יש לנו בכלל מה לחדש לכם?

אולי במקום לדבר על איחוד האמירויות המתויירת, נדבר על איחוד האמירויות האותנטית והמקורית? כי זו הדרך היחידה לגלות את האופי האמיתי של המדינה, שהייתה מוסתרת מעינינו במשך שנים רבות.

 

 לאיחוד חוקים משלו

חלק מהכרות עם מדינה חדשה, זו הבנה של מה מותר ומה אסור לעשות בה. בכל הנוגע לאיחוד האמירויות, האיסורים הם אומנם "קלילים" אך הם רבים וכדאי להכיר אותם. בדיוק עם זה אנחנו נתחיל עכשיו.

 

 מדינה איסלאמית

נכון, באיחוד האמירויות תוכלו למצוא גם פקיסטנים, הודיים, בודהיסטיים ונוצרים, אבל הבסיס שלה הוא איסלאם והוא בהחלט שם דגשים רציניים על אופן ההתנהגות ועל סגנון הלבוש

 

 גילוי חיבה וקודי לבוש

כמובן שזה לא כאילו הולכים לרדוף אחריכם ברחוב אם תלכו יד ביד או תחייכו אחת לשני, אבל חשוב להבין שזה פחות מקובל בחלק זה של העולם ומוטב לא להגזים עם גילוי חיבה גדולים מדי במקומות פומביים מדי.

בכל הנוגע ללבוש, אז נכון, איחוד האמירויות כבר מזמן התרגל לתיירים בבגדי ים, אבל אין זה אומר שהם בסדר עם לראות את אותם התיירים מעט לא לבושים במקומות אחרים.

אם אנחנו מדברים על ביקורים במקומות של פולחן דתי, אז החוקים משתנים פה כבר לחלוטין ויש דרישה להיות לבושים ולכבד את חוקי המקום. כתפיים ורגליים מכוסות זה מאסט וזה תקף גם לגברים וגם לנשים.

 

 אלכוהול

מקווים שכולם יודעים, שאלכוהול במכירה חופשית לא נמצא באיחוד האמירויות. נכון, ישנם מקומות מסוימים שלהם יש אישור מכירה לכל מי שאינו אזרח המדינה, אבל המקומות האלה הם מעטים וכדאי לקחת את העניין בחשבון.

 

 חומרים אסורים

מבלי להלחיץ אותכם, הבודקים בשדה תעופה המקומי יודעים טוב מאוד את העבודה ויכולים למצוא כמעט כל דבר. העונש על החזקת חומרים אסורים יכול להגיע עד כדי גזר דין מוות ואתם ממש לא רוצים לנסות את מערכת המשפטית של החלק הזה בעולם.

עכשיו בואו נלך לגלות את איחוד האמירויות האמיתית

 

 איפה את, אותנטיות?

אולי מוטב שזה ייאמר כבר על ההתחלה, אבל אותנטיות אמיתית של איחוד האמירויות לא נמצאת בדובאי או באבו דאבי. לא, היא נמצאת במקומות מרוחקים יותר, שלרוב תיירים לא יתאמצו בשביל להגיע עד אליהם – אמירויות נוספות דוגמת ראס אל – ח'ימה או פוג'אירה.

כבר עצם זה שמדובר במקומות הרבה פחות מתויירים ולפיכך גם פחות עשירים, מסביר לנו למה שם נגלה פנים אחרות לחלוטין לאיחוד האמירויות שהתרגלנו אליו.

 

 ובכל זאת – דובאי?

ברור לנו שמעטים האנשים שיבחרו לנסוע ולראות את כל אותם המקומות, כי המחסור באטרקציות תיירותיות שם הוא גדול וזה נדמה כאילו אין סיבה להרחיק עד אליהם.

אם נישאר באזור דובאי וננסה למצוא את האותנטיות, נגלה אותה באזור ה – Souk – שוק, שיש פה כמה וכמה כאלה. שוק התבלינים הוא ככל הנראה השוק המפורסם ביותר באזור וגם הרבה מעבר לו, אבל פרט אליו נוכל למצוא פה גם את שוק הזהב ועוד מספר שווקים כאלה ואחרים.

בנוסף, נחל דובאי או פשוט תעלת מים יפה שיש בה, זה מקום ששמר מעט על האופי המיוחד של האזור ודרכו נוכל לראות, איך היה נראה מקום בין המרכזיים בעיר, עוד לפני כ – 60 שנה.

בנוסף, טיול למדבר הוא גולת הכותרת של כל טיול לאיחוד האמירויות – מדבר כזה טרם ראיתם וגם אם אתם פחות מחובבי הז'אנר, מדובר בחוויה מומלצת ביותר.

 

 ובכל זאת – אבו דאבי?

מסגדים מפוארים שאין טובים מהם במלאכת הסיפור על המדינה והמנהגים שלה.

בנוסף, באבו דאבי מחכה לכם סניף של מוזיאון הלובר (צרפת ואיחוד האמירויות מתחזקים קשרים הדוקים במיוחד). אז נכון, אולי אותנטי זה ממש לא, אבל מדובר במשהו שלא הייתם מצפים למצוא באיחוד האמירויות ולפיכך מדובר במקום מעניין לכולם.

 

 עכשיו לסיכום

איחוד האמירויות ה"קלאסי" הוא מעט כמו ונציה – לא נותרו הרבה דברים מן המקור, כאלה שלא הותאמו לכלל התיירים וגם לתושבי המקום ממעמדים מסוימים.

בסופו של דבר איחוד האמירויות מספרת לנו סיפור אחר.

דובאי

 

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

מקומות לסנפלינג
מידע והמלצות לתייר
7 מקומות מומלצים לגלישת סנפלינג

ישראל ידועה לא רק בזכות ציוני הדרך ההיסטוריים והתרבותיים שלה, אלא גם בזכות נופיה הטבעיים המדהימים. הרפתקה מרגשת אחת שחובבי טבע יכולים לצאת אליה היא

לכתבה »
מערה
מידע והמלצות לתייר
איך בוחרים יקב לסיור?

בחירה של יקב למטרת סיור צריכה להתבצע תוך יישום של שלבים מאוד מסוימים. שכן, שלבים אלו צפויים להביא לבחירה נכונה שמתאימה לכל הנוכחים בסיור. יצאנו

לכתבה »