איך לכתוב דרשה לאירוע בר מצווה בצימר

הבן שלכם חוגג בר מצווה ואתם מקיימים את האירוע באולם מפואר או בצימר יוקרתי? אירוע מכובד מחייב נשיאת דרשה שתכבד אתכם, את האורחים והכי חשוב – את הבן שלכם.

בסופו של דבר מדובר באירוע חשוב ומיוחד שגם אתם וגם הבן שלכם תזכרו לכל חייכם, ורצוי שהדרשות או הברכות שיהיו באירוע יהיו יפות ומתוחכמות ולא בנאליות ומשעממות.

אז איך עושים זאת? כל זאת ועוד במאמר הבא.

 

מה האורך המומלץ לדרשה או ברכה?

כשכתובים ברכה או דרשה שנושאים מול קהל אחת ההתלבטויות המרכזיות היא באיזה אורך הברכה צריכה להיות. מצד אחד, לא נרצה ברכה ארוכה מדי כי אנשים נוטים לאבד ריכוז ולהשתעמם אחרי איזשהו פרק זמן, אך מצד שני נרצה להכניס תוכן ושהדרשה או הברכה תהיה מכובדת.

לכן קודם כל נפריד בין ברכה לדרשה, שאינן אותו דבר:

דרשה:

מן נאום שבעל השמחה נושא לכבוד האירוע. סוג הדרשה המוכר ביותר זה דרשת בר מצווה, ובמקרים רבים מקובל להכניס בה תוכן מסורתי או יהודי. האורך המומלץ לדרשה הוא בין חצי עמוד לעמוד.

 

ברכה:

ברכות יגידו לרוב חברים קרובים או בני משפחה של בעל השמחה. האורך של ברכה צריך להיות קצר יותר מאשר דרשה, שכן גם לעיתים יש יותר מאחות כזו וגם מפני שמי שאומר את הברכה לא צריך לעשות את האירוע סביב עצמו. לכן לדעתנו האורך המומלץ לברכה הוא עד 8 שורות.

 

איך כותבים ברכה?

היום ישנן מספר דרכים לכתיבת ברכה או דרשה:

כתיבת הברכה בעצמנו:

כתיבה של הברכה או הדרשה לבד, בעצמנו. היתרון הגדול של כתיבת ברכה או דרשה בעצמנו היא שכך נוכל להתאים את התוכן לאירוע ולקהל בצורה הטובה ביותר אך מצד שני לא לכולם ישנו כישרון כתיבה, וזוהי דרך מומלצת בעיקר אם מילים הן דבר שמגיע לכם בקלות.

 

כותב מקצועי:

אפילו פוליטיקאים בכירים נעזרים בכותבים מקצועיים לכתיבת נאומים, אז למה שאנחנו לא נעשה זאת? ישנם כותבים מקצועיים רבים שיוכלו להכין לכם תוך זמן קצר ברכה או דרשה המתאימים לכל אירוע. עם זאת, פעמים רבות שירות שכזה יעלה סכום לא נמוך בכלל של כסף ולכן זה משהו שכדאי להשקיע בו מחשבה.

 

אתרי ברכות:

אם תעשו חיפוש קצר ברשת תראו כל מיני אתרי ברכות המציעים מגוון סוגים של ברכות המתאימים לאירועים שונים. ישנם כל מיני סוגי אתרים: מצד אחד אתרים המציעים ברכות חינמיות ומצד שני אתרים המציעים כתיבת ברכות בהתאמה אישית תמורת תשלום. לרוב מומלץ יותר לשלם עבור ברכה, שכן כך הברכה תהיה פחות גנרית.

 

כך תמצאו את הברכה המושלמת בשבילכם

באתר הברכות השלם תוכלו למצוא מגוון ברכות המתאימות לכל אירוע, וכן להזמין כתיבת דרשות או ברכות בהתאמה אישית ברמה הגבוהה ביותר. כך תוכלו ללא הרבה מאמץ לשאת דרשה או לברך ברכה מקורית.

 

כתיבה

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו