איך מומלץ להתנייד באמסטרדם

בדומה לערים רבות באירופה, אמסטרדם היא עיר מפותחת תחבורתית ולאן שלא תרצו להגיע זמינות עבורכם מגוון אופציות בין אם אתם מעוניינים לנסוע

בתחבורה ציבורית ובין אם ברכב פרטי.

במדריך זה אספנו את כל דרכי ההתניידות המומלצות משדה התעופה לאמסטרדם ובתוך אמסטרדם עבור תיירים שמגיעים לעיר בפעם הראשונה ובאופן כללי

למי שמעוניין לדעת טוב יותר כיצד להתנייד באמסטרדם.

 

הגעה משדה התעופה לעיר

טיסות מישראל לאמסטרדם נוחתות בשדה התעופה של אמסטרדם סחיפהול (Amsterdam Airport Schiphol). זהו שדה תעופה מסודר ודי קל להתמצא בו, וממנו זמינות מספר אמצעי תחבורה לעיר:

מונית:

באופן טבעי, מונית היא הדרך הנוחה ביותר להגיע ליעד ספציפי – במקרה שלכם בית המלון או היכן שאתם לנים. ניתן להזמין מונית ישירות משער היציאה משדה התעופה. אם אתם מעוניינים בהסעה עם נהג פרטי בחברה בבעלות ישראלית דוברי עברית, חברת We Are Amsterdam מציעה הסעות משדה התעופה עד פתח הדירה או המלון בעלות של כ-10 יורו לאדם. תעריף זה נמוך מעט מהתעריף המקובל למוניות משדה התעופה לעיר.

 

רכבת:

האפשרות המהירה עבור מי שמעוניין בדרך הגעה זולה יותר לעיר. יש להצטייד בכרטיס נסיעה מראש, אותו ניתן לרכוש במכונות הכרטיסים ברציף. הרכבת המהירה של חברת Netherland Spoorwegen יוצאת מתחנה שנמצאת ממש מתחת לטרמינל והנסיעה לעיר נמשכת כ-20. ברוב המקרים לאחריה תצטרכו לקחת מטרו, אוטובוס או מונית למלון שלכם.

 

אוטובוס:

חברת Zuidtangent מציעה קווי אוטובוס היוצאים משדה התעופה ומגיעים למרכז העיר. הקווים למרכז העיר הם 300, 310 ו-370. ישנם קווים רגילים וקווי אקספרס, כאשר קווי האקספרס נוסעים בנתיב תחבורה ציבורית ועוקפים את הפקקים.

 

התניידות בתוך העיר

אמסטרדם היא עיר קטנה יחסית וממש נוח להתנייד בה, לא משנה מהי דרך ההתניידות החביבה עליכם. גם כאן יש אפשרויות רבות:

מונית:

כאמור, מונית היא הדרך הנוחה ביותר להגיע Door to door אך גם האפשרות היקרה ביותר. מומלץ להשתמש בשירותים של Uber שזולים יותר מאשר מוניות רגילות, או בשירותי מוניות באמסטרדם של We Are Amsterdam לשירות הסעה בבעלות דוברי עברית.

 

תחבורה ציבורית:

מומלץ לרכוש את כרטיס OV-chipkaart שהוא כרטיס עם תשלום מראש הניתן לטעינה ומאפשר נסיעה בכל אמצעי התחבורה הציבורית – מטרו, חשמלית, אוטובוסים ורכבות, ואם נשאר לכם בכרטיס כסף בסוף הטיול תוכלו להזכות עליו.

ניתן לרכוש כרטיס נייר לנסיעה חופשית לתקופה של יום עד ארבעה ימים, במחירי 7.5 עד 22.5 יורו בהתאמה.

את הכרטיס הנטען חשוב לתקף בדלת הקדמית בתחילת הנסיעה, ובדלת האחורית לפני שאתם יורדים בתחנה. אם לא תתקפו, המערכת תניח שנסעתם עד סוף המסלול ותחויבו ב-4 יורו.

מחירו של כרטיס נסיעה בודד הוא 2.6 יורו, כך שאם אתם מבצעים יותר מ-2 נסיעות ליום מומלץ כבר לרכוש את הכרטיס היומי או כרטיס תקופתי.

כמו כן קיים כרטיס לתיירים All Amsterdam Transport Pass המאפשר נסיעה במטרו, טראם, אוטובוסים ואוטובוס התעלות וכן מספק הנחות קטנות בחנויות מסוימות בעיר. מחירו של הכרטיס 28 יורו.

 

איש עולה למונית

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

מקומות לסנפלינג
מידע והמלצות לתייר
7 מקומות מומלצים לגלישת סנפלינג

ישראל ידועה לא רק בזכות ציוני הדרך ההיסטוריים והתרבותיים שלה, אלא גם בזכות נופיה הטבעיים המדהימים. הרפתקה מרגשת אחת שחובבי טבע יכולים לצאת אליה היא

לכתבה »