מה אפשר לעשות אם יש לכם אזרחות אמריקאית

אנשים רבים רוצים לחיות את החלום האמריקאי בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

לאלו מביננו שאכן הגשימו את החלום וקיבלו אזרחות אמריקאית, בין אם מלידה ובין אם במהלך החיים, נפתח מגוון רחב מאוד של אפשרויות ודרכי פעולה רבות ומגוונות.

בכתבה שלפניכם, נדון במספר דברים שיכולים לעשות ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית.

 

היבטי המיסוי השונים

בדומה לחוקים ושיטות משפט שונות, גם בעולם המיסים ישנן שיטות מיסוי שונות. הראשונה הינה מיסוי טריטוריאלי, במסגרתה המדינה ממסה את ההכנסות שאנשים הנמצאים בשטחה מפיקים. השנייה הינה מיסוי פרסונלי, במסגרתה המדינה מטילה מסים בהתאם למאפיינים האישיים של הנישום.

תחת שיטת המיסוי השנייה, נהוג להבחין בין מיסוי המבוסס על תושבות (כמו בישראל), כלומר כל תושב ישראלי צריך לשלם את המס כנדרש מבלי קשר לשהייתו בישראל, ובין מיסוי המבוסס על אזרחות, כלומר כל אזרח של מדינה מסוימת משלם מס על ההכנסה העולמית שלו, כמו בארה"ב.

כלומר, ישנם היבטי מיסוי נוספים אשר חלים על אזרחים ישראלים המחזיקים באזרחות אמריקאית, פרט למיסוי הישראלי. במצב כזה, אזרחים ישראלים יכולים לנצל זאת, ולבחור באפשרויות השקעה חכמות שיטיבו עם האזרחות הכפולה שברשותם. הפרק הבא בכתבה ידון באפיק השקעה אחד כדוגמה.

 

השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן בארה"ב הינה אפשרות מעולה לבעלי אזרחות. במידה מסוימת, זהו החלום האמריקאי – נכס, יציב, גדול ובעיקר – מוחשי. נדמה שאפיקי השקעה בנדל"ן הינם דברים שאנשים מדברים עליהם על בסיס יומי, וכל אדם שני "גילה" את הדרך לעשות את זה. אבל, לא תמיד קל לבצע השקעת נדל"ן בארץ זרה, כיוון שמדובר בבירוקרטיה מרובה ובהשקעה "מרחוק".

לאזרחים ישראלים המחזיקים גם באזרחות אמריקאית ישנם יתרונות בהיקפי המיסוי השונים, לאור חקיקה פדרלית ומקומית בארה"ב. היקפי המיסוי משתנים בהתאם למאפיינים השונים של הנכס ושל ההשקעה עצמה, אך באמצעות היוועצות בגורמי מקצוע ותיקים ועתירי ניסיון, תוכלו לנצל את האזרחות שברשותכם ואת היבטי המיסוי באופן שיטיב עם ההשקעה שלכם.

 

אבל, קיימות גם חובות מסוימות

אמנם האפשרויות שעומדות לרשות ישראלים בעלי אזרחות כפולה טובות, אך לצד זאת נלוות חובות מסוימות. בשנת 2010, נחקק בקונגרס האמריקאי חוק ה-FATCA, אשר מחייב כל אזרח אמריקאי לדווח בכל שנה על החשבונות הפיננסיים שיש לו מחוץ לארה"ב, מבלי קשר למיקום הגיאוגרפי שלו (כאמור, מיסוי מבוסס אזרחות). המטרה של החוק היא למנוע מאזרחים אמריקאים להבריח נכסים אל מחוץ לארה"ב ולהימנע מתשלום מס שמגיע לממשל הפדרלי, ולהילחם בגירעון. כלומר, לצד האפשרויות החיוביות שנפתחות לאזרחי ארה"ב, עליהם גם לדווח על חשבונותיהם בישראל על בסיס שנתי.

 

לסיכום

אין ספק שלרשות ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית עומדות אפשרויות ואפיקי השקעה טובים שיטיבו עימם משמעותית, ולצידם מגיעה גם חובת דיווח. אולם, חובת הדיווח יכולה להיראות זעומה ליד פוטנציאל ההשקעה כתוצאה מההחזקה בדרכון האמריקאי, ואפשרות ההשקעה בנדל"ן בארה"ב הינה רק דוגמה אחת מני רבות לכך.

פספורט

תוכן העניינים:

נהנתם מהכתבה? שתפו אותה בקליק!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

רומא
כל הקטגוריות
רומא

אם עד היום יצא לכם לבקר בהרבה מדינות אירופאיות אך לא הייתם עדיין באיטליה, למה אתם מחכים? אין ספק שטיול באיטליה, אפילו אם מדובר על

לכתבה »
דירות AIRBNB שכדאי להכיר בארה"ב ראשית
כל הקטגוריות
דירות AIRBNB שכדאי להכיר בארה"ב

מתכננים טיול בארה"ב ומעוניינים להוזיל בעלויות הלינה? באמצעות השכרת דירות AIRBNB  באילו אזורים מומלץ לשכור ומה חשוב לדעת בנושא – כל הפרטים במאמר הבא.  

לכתבה »